Gydymas nuo narkotiku priklausomybes


Narkotiku priklausomybė palieka sunkų įspūdį visose paciento gyvenimo srityse. Imtis priemonių kovoti su žalingu potraukiu turėtų būti kuo anksčiau, kitaip fiziologiniai ir psichiniai sutrikimai, atsirandantys dėl nuolatinio narkotikų vartojimo, gali tapti negrįžtami. Visų pirma, jūs turite įtikinti pacientą, kad būtina apsilankyti gydytoją

kodavimas nuo narkotiku

Kas yra narkotikai

Narkotikai yra cheminės medžiagos, kurios gali paveikti centrinę žmogaus nervų sistemą ir sudaro nuolatinę fizinę ir psichinę priklausomybę. Naudokite juos skirtingais tipais: tabletės, injekcijos, rūkymas, įkvėpimas.

Narkotinės medžiagos yra žinomos nuo seniausių laikų, daugelis tautų juos naudojo medicinos reikmėms, religinėms apeigoms, kūno tonizavimui. Tačiau rimta žmogaus narkomanijos problema tapo sintetinėmis narkotinėmis medžiagomis.

Narkotikų poveikis

Su sistemingu psichoaktyvių medžiagų naudojimu atsiranda didelio masto vidiniai pokyčiai - tai taikoma ne tik psichologiniam aspektui, bet ir fiziologijai. Neegzistuoja nekenksmingi vaistai - visos medžiagos turi kažką ar kitokį poveikį vidaus organams, su kuriais organizmo sistemos turi žalą, priklauso nuo narkotinių medžiagų tipo.

Jei šis destruktyvus poveikis yra sistemingas, kūnas tiesiog neturi laiko atsigauti - regeneracijos procesas (taip pat ir kitos funkcijos) sulėtėjo. Visa tai lemia lėtinių ligų atsiradimą nuo narkomanų.

Narkotikų poveikis

Narkotikų testas

techninė analizė, kuria siekiama nustatyti tam tikrus vaistus arba jų metabolitus biologiniame mėginyje (šlapimas, kraujas, seilė). Bandymas atliekamas siekiant nustatyti draudžiamų vaistų naudojimo faktus, pvz., Marihuaną, kokainą, heroiną ir kt., Yra panašus į dopingo bandymą (dopingo bandymą) sportininkams.

Kaip įtikinti narkomaną priimti gydytojų pagalbą?

Pacientas iki paskutinės priežasties paneigs patį narkotikų vartojimo faktą, tada priklausomybės nuo jų faktą ir tada būtinybę paguldyti į ligoninę. Norėdami greičiau išspręsti problemą, turėtumėte:
  • Ugdyti ir išsakyti vieningą šeimos poziciją dėl poreikio pradėti naują gyvenimą. Jei kai kurie artimieji primygtinai reikalauja paguldyti pacientą į ligoninę, o kiti reikalauja „apsaugoti“ jį, tai pablogins situaciją. Na, tada tegul kalbės su pacientu tas, kurio nuomonė turi jam didelę reikšmę.

  • Iš anksto išsirinkite tinkamoms sąlygoms ir kainoms tinkamą reabilitacijos centrą.

  • Paprasčiau gauti narkomano sutikimą, kai jis fiziškai serga - nutraukimo simptomų metu. Šiuo metu galite pabandyti įtikinti jį bent trumpam nuvykti į kliniką, verta paminėti tokią galimybę kaip anonimiškumas.

  • Pritraukite profesionalų motyvacinį psichologą, kuris gali atvažiuoti pas jūs namo.

Fizinės priklausomybės nuo narkotikų terapija. Detoksikacija ir blokatoriai

Narkomanijos terapiją supa daugybė mitų, kuriuos vienija vienas - neatsakingumas ir nenoras gilintis į problemos esmę. Dažnai narkomanai ir net jų artimieji mano, kad opioidų receptorių blokatoriai, susiūti po oda ar detoksikacijos procedūros, stebuklingai išgydys pacientą kartą ir visiems laikams. Deja, taip nėra. Blokatoriai suteikia efektą tik po detoksikacijos kurso ir leidžia sustabdyti galimo gedimo pasekmes. Reabilitacijos laikotarpiu jie turi būti naudojami griežtai prižiūrint gydytojui. Tai tik pagalbinė priemonė, o ne pagrindinė reabilitacijos priemonė.
gydymas nuo narkomanijos

Psichologinė reabilitacija ir psichoterapija reabilitacijos laikotarpiu

Narkotikų gydymas neįmanomas be psichiatrų, narkologų ir psichoterapeutų dalyvavimo, nes tai yra kasdienis darbas su pacientu atsižvelgiant į jo motyvaciją. Yra klaidinga nuomonė, kad organizmo detoksikacija išgydo priklausomybę nuo narkotikų. Tiesą sakant, po detoksikacijos atsiranda tik fiziologinis palengvėjimas, „sulaužymas“ išnyksta, tačiau vyraujantys stereotipai apie elgesį ir toliau gyvena paciento galvoje.

Svarbu

Remiantis statistika, kuri buvo surinkta vienu metu siekiant kontroliuoti prekybą narkotikais, po gydymo ne daugiau kaip 5% narkomanų siunčiami reabilitacijai, o tokio gydymo be vėlesnės reabilitacijos veiksmingumas neviršija 3–5% metinių remisijų.

Gydymas - Kodavimas nuo narkotikų

Laikotarpiu po kūno detoksikacijos pacientas turėtų būti izoliuotas nuo nepalankios socialinės aplinkos, kur jis galėtų gauti narkotikų. Šiuo metu su juo turėtų intensyviai dirbti psichologas-motyvatorius, psichiatras-narkologas ir (arba) psichoterapeutas, kuris išlaikys pacientą izoliuotoje nuo įprastos visuomenės, nustatys jį tolesnei reabilitacijos programai. Kitaip tariant, būtina reabilitacija ligoninėje, nuolat prižiūrint narkologų ir psichologų. Jei pacientas po detoksikacijos nevažiuoja į reabilitacijos centrą, bet grįžta namo, jis labiau linkęs grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo.

Svarbu

Detoksikacijos priemonių reikia imtis ligoninėje, kai kurios iš jų turi kontraindikacijas ir sukelia stresą kūnui. Detoksikacija paprastai trunka nuo penkių iki dešimties dienų, po to žmogus gali išlipti iš lovos ir išeiti, tačiau potraukis narkotikams išlieka. Štai kodėl reikalingas reabilitacijos laikotarpis, kuris vidutiniškai trunka nuo trijų iki šešių mėnesių.

Ksenono terapija

Ksenonas yra naudojamas ligoninėje, siekiant sustabdyti narkomanų ūmius abstinencijos simptomus. Ksenono inhaliacijos yra visiškai nekenksmingos kūnui ir padeda atkurti smegenų veiklą, sukuria sveiką miegą, sumažina depresijos simptomus, palengvina ūmius nerimo priepuolius ir panikos priepuolius. Kursą paprastai sudaro penkios sesijos. Tarpas tarp sesijų pacientas jaučiasi geriau, o tai palengvina psichologo darbą įtvirtinti pasveikimo motyvaciją. Procedūrai nėra kontraindikacijų.

Plazmaferezė

Plazmaferezės metu paciento kraujas pašalinamas iš kūno, padalijamas į kraujo ląsteles ir plazmą, po kurio kraujo kūneliai grįžta į kūną, o plazma su susikaupusiais toksinais sunaikinama. Skysčio trūkumas organizme užpildomas specialiais steriliais tirpalais. Tai yra vienkartinė procedūra, kurią kūnas sunkiai toleruoja, palyginti su stresu ir chirurgine intervencija. Ji skiriama narkomanams daugeliu atvejų, kuriuos nustato gydantis gydytojas. Plazmaferezė negali būti naudojama diagnozuotoms širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms gydyti.

"Elektros" miegas

Veikdami paciento smegenis nuolatiniais elektros srovės impulsais, galite jį panardinti į vadinamąjį elektrinį miegą - ypatingą psichofizinę būseną, padedančią normalizuoti visų kūno sistemų darbą. Elektrinio miego metu atstatoma medžiagų apykaita, pagerėja nervų sistemos funkcinė būklė, pagreitėja toksinų pašalinimas.

Fizioterapija

Kineziterapija plačiai naudojama reabilitacijos procese po priklausomybės nuo narkotikų gydymo. Tai sukuria minimalią naštą paciento kūnui ir neturi jokio šalutinio poveikio. Pagrindiniai fizioterapiniai metodai yra akupunktūra, masažas, limfodrenažas. Fizioterapines procedūras nustatomi kursas.

Ar įmanoma ambulatorinė reabilitacija?

Tiesioginis priklausomybės nuo narkotikų gydymas apima paciento paguldymą į ligoninę, priklausančią valstybės ar savivaldybių sveikatos priežiūros sistemai.

Gydymas nuo narkotikuTai turėtų būti specializuotas gydymo nuo narkotikų centras, kuriame sudaromos visos būtinos sąlygos ir dirba patyrę specialistai.

Medicininėse organizacijose vykdoma narkomanų medicininė reabilitacija, narkomanijos prevencija ir diagnozė. PSO duomenimis, nepaisant kovos su narkomanija, pasaulyje yra apie 15,7 milijono žmonių, turinčių sveikatos problemų, kurias sukelia psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas.

Todėl žvilgsnis į artimųjų ir draugų priklausomybės nuo narkotikų požymius, gydymo atidėjimas, problemos egzistavimas yra mirtini.